otrzymaliśmy certyfikat Polskiego Towarzystwa Badań nad otyłością

Szanowni Państwo,
Klinika BellaMed otrzymała certyfikat Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością.
W polskim społeczeństwie stale rośnie liczba osób chorych na otyłość. Otyłość jest chorobą przewlekłą bez tendencji do samoistnego ustępowania i z tendencją do nawrotów. Proces leczenia otyłości jest długotrwały, a działania na jego poszczególnych etapach wymagają od lekarza, dietetyka oraz psychologa odpowiedniej wiedzy. Mimo, że otyłość jest jedną z najpowszechniej występujących chorób, a jej wszystkie powikłania mają swoje umiejscowienie w systemie opieki zdrowotnej, w Polsce nadal brak jest zorganizowanego systemu specjalistycznego leczenia otyłości. Dlatego certyfikacja PTBO naszego ośrodka pozwala na stworzenie przyszłego systemu kompleksowej opieki nad chorymi na otyłość i szkolenia specjalizacyjnego.
Nasza klinika od 2010 roku w Elblągu profesjonalnie zajmuje się leczeniem otyłości i nadwagi.
Zespół kliniki skupia się przede wszystkim na leczeniu i profilaktyce współczesnych chorób cywilizacyjnych, w których istotną rolę odgrywają błędy żywieniowe prowadzące do nadwagi i otyłości. Nasi Pacjenci objęci są profesjonalną opieką lekarzy, dietetyków i psychologa.
Naszym podstawowym celem jest rozpowszechnianie wiedzy na temat racjonalnego odżywiania, promowanie zdrowego stylu życia, służenie pomocą w ustaleniu diety w chorobie.
Podążając za definicją WHO, która ujmuje zdrowie holistycznie staramy się zapewnić naszym Pacjentom dobrostan nie tylko fizyczny, ale również umysłowy i społeczny.
Nasi dietetycy ustalają indywidualną dietę dopasowaną do potrzeb organizmu naszych Pacjentów, co stanowi klucz do poprawy zdrowia, nastroju i wyglądu.
✔️Ustalamy diety w następujących jednostkach chorobowych:
- nadwaga, otyłość
- cukrzyca typu 2
- miażdżyca
- choroby układu krążenia, w tym nadciśnienie, dyslipidemie
- choroby nerek
- choroby przewodu pokarmowego, w tym zaparcia
- alergie pokarmowe
- celiakia
- choroby trzustki
- dna moczanowa
- nowotwory ( w tym jak zmniejszyć ryzyko nowotworów złośliwych u osób obciążonych rodzinnie).
✔️Ustalamy diety, zgodne z zasadami prawidłowego żywienia, dla osób zdrowych:
- dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym
- dorosłych o różnej aktywności fizycznej
- osób starszych
- kobiet w ciąży
- kobiet karmiących.
✔️Udzielamy porad, jak uniknąć interakcji pomiędzy żywnością a zażywanymi lekami. Nasi lekarze doradzają indywidualny program aktywności fizycznej i prowadzą szkolenia dla firm.
✔️Nawiązujemy współpracę z centrami sportowymi i klubami fitness.
Jako jedyni w rejonie wprowadziliśmy możliwość konsultacji drogą internetową i zakupu diety online www.bella-med.pl