najnowsza generacja liftingu ultradźwiękowego HIFU w Klinice Bellamed

HIPRO w technologii HIFU 2– najgłębszy lifting niechirurgiczny


Wiesz, że z wiekiem napięcie i elastyczność traci nie tylko skóra, lecz także leżące pod nią tkanki miękkie oraz niewielkie mięśnie mimiczne? Na tym poziomie większość zabiegów medycyny estetycznej jest bezsilna, ponieważ ich moc ujędrniania sięga maksymalnie do poziomu skóry właściwej. Dla pełnego efektu anti-aging niezbędna okazuje się technologia HIFU 2. Ultradźwięki drugiej generacji docierają do warstwy podskórnej i napinają tkanki aż na poziomie SMAS, na którym działają chirurdzy plastycy, wykonujący liftingi chirurgiczne. Taki właśnie najgłębszy lifting bez skalpela zapewnia HIPRO, maszyna drugiej generacji HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) dostępna od teraz w Klinice Bellamed.


Skoncentrowane fale ultradźwiękowe o wysokiej częstotliwości robią furorę w medycynie estetycznej, ponieważ ujędrniają i napinają nie tylko skórę, lecz także tkanki podskórne. SMAS, czyli system podskórno-mięśniowo-rozcięgnowy, to jedna z najważniejszych podpór dla rysów twarzy. W standardowym face-liftingu chirurgicznym to właśnie położeniem tkanek SMAS manipuluje chirurg plastyk. Dzięki urządzeniu BTL HIPRO i technologii HIFU drugiej generacji medycyna estetyczna zyskała nieinwazyjną alternatywę dla skalpela, w której rozwiązania high-tech pozwalają uniknąć ryzyka operacji i związanej z nią rekonwalescencji. Ciągłość skóry zostaje nienaruszona, podczas gdy na poziomie skóry właściwej i pod nią dochodzi do koagulacji tkanek, dającej efekt liftingu. Nieoperacyjny lifting HIPRO może być wykonywany z powodzeniem nie tylko w rejonie twarzy, sprawdza się również w modelowaniu ciała w tych miejscach, gdzie dochodzi do utraty jędrności.


Rosnące zainteresowanie technologią HIFU wynika z tego, że w Polsce wzrasta grupa pacjentów 40+ i 50+ aktywnie korzystających z medycyny estetycznej. W tych przedziałach wiekowych pojawia się i nasila problem wiotczenia tkanek, nieuchronny nawet przy optymalnej wadze i zdrowym trybie życia. Nawet osoby szczupłe, aktywnie uprawiające sport i stosujące zdrową dietę oraz specjalistyczną pielęgnację, z wiekiem obserwują utratę jędrności w newralgicznych miejscach, takich jak owal twarzy, szyja, ramiona, wnętrze ud, brzuch czy pośladki. Likwidacja obwiśnięć za pomocą skalpela jest kosztowna i potencjalnie ryzykowna. Stąd rosnące zainteresowanie liftingiem HIFU2, który napina skórę i zmniejsza jej wiotkość w sposób bezinwazyjny. I to w miejscach, w których także inne zabiegi medycyny estetycznej nie są w stanie zadziałać tak skutecznie. Zapraszamy na konsultacje i zabiegi.